Teplovzdušná kamna FALCO ECO 12 kW

31 339Kč ( 25 900Kč )

Dostupnost:

Do 30 dnů

Dvířka

 • Prosklená
 • Plná

Teplovzdušná kamna na dřevo s výměníkem a ventilátorem jsou určena k přitápění a vytápění obytných místností, rekreačních zařízení i pracovních míst, kde je záměrem zvýšení tepelné pohody, ke které přispívá i vjem z pohledu na plamen.

Dále jsou určena k přitápění a vytápění skladů, dílen, staveb a průmyslových objektů.

Kromě sálání tepla vlastním povrchem a samoprouděním ohřátého vzduchu bočními výdechy, které jsou na plášti kamen, dochází také k předávání tepla přímo z ploch výměníku tepla na proudící vzduch. Průtok vzduchu je zajištěn axiálním ventilátorem, tím dochází k rychlému promísení teplého a studeného vzduchu ve vytápěném prostoru. Spaliny jsou po průchodu výměníkem tepla odváděny komínem.

Ke kamnům je možné dokoupit i řídící jednotku, která slouží k regulaci otáček ventilátoru. Jednotku lze nastavit na manuální či automatický režim.

 • Vysoká účinnost
 • Vestavěný výměník tepla s ventilátorem
 • Dvoukomorový systém spalování
 • Zplyňovací trubice ze žáruvzdorné nerezové oceli ve spalovacím prostoru
 • Dlouhá doba hoření
 • Jednoduchá obsluha přívodu primárního vzduchu
 • Šamotové topeniště (dlouhá životnost)
 • Nízká spotřeba dřeva
 • Možno přikládat polena o délce 38 cm
 • LDS - Automatická regulace otáček ventilátoru (možno dokoupit)
 • LDT - Automatická trafová regulace otáček (možno dokoupit)
Jmenovitý výkon: 12 kW
Výkon: 5 až 12 kW
Vyhřívaný prostor: 100 až 350 m3
Spotřeba paliva: 2.9 kg/h
Účinnost: 85.01 %
Průměr kouřovodu: 130 mm
Tah komína: 12 Pa
Průtok ohřátého vzduchu: 300 až 300 m3/h
Stálá teplota na výstupu: 50 až 110 °C
Emise při O2 = 13 %: 0.09 %
Příkon ventilátoru: 36 až W
Výška kamen: 975 mm
Šířka kamen: 538 mm
Hloubka kamen: 690 mm
Hmotnost kamen: 96 kg
Maximální délka polen: 380 mm
Dvířka:

Recenze

Kaffe Šantan

Choceň

22.6.2016

Dobrý den, jak jsem slibil, tak se Vam i kdyz opozdene ozivam a jeste jednou musim podekovat za kamna, ktere jste mi vyrobili. jsem s nimi moc spokojen a to jednak s funkci, ale i s tim jak spoustu lidi zajimaji. verte, ze me bavi lidem povidat jak jsem hledal malou vesnicku u Strakonic a jak peknou firmu jsem nasel a prijemny lidi potkal. samozrejme rozdavam reference a hlavne kontakt na Vas. jeste bych Vam rad napsal nase provizorni webove stranky, kde najdete fotografie prostoru, kde Vase kamna stoji. WWW.CAFFESANTAN.CZ mejte se hezky, s pozdravem m Milan Matějka, Choceň, pardubicko

K.Štroncer

Drahotuše

22.6.2016

Před časem jsem zakoupil kamna FALCO ECO 12kW do dílny. Podmínky výběru: atest, výkon, ventilátor, sekundární spalování, robustnější konstrukce a cena. Tato kamna všechna kritéria splňují nejen na papíru. Z praxe: rychlý náběh teploty, úspora paliva oproti předchozím obyč. kamnům 50% (bukové brikety), kvalitně utěsněná a zateplená spalovací komora - žhavé uhlíky i po 20ti hodinách. Příjemně překvapila i velikost. Spokojenost - doporučuji ke koupi. K.Štroncer, Drahotuše

Luděk Mencl

Blovice

6.3.2017

Koncem roku jsme si do truhlářské dílny 12/6 m (bez zateplení) pořídili kamna Falco Eco 12 kW a regulační jednotku, která sama spíná ventilátor při dosažení teploty 43°C. Teplý vzduch je pomocí ventilátoru foukán do prostoru před kamny a tím dochází k rychlejšímu ohřevu vzduchu v místnosti. Při naplnění kamen do 2/3 výšky palivem - v našem případě břízou - přikládáme jednou za tři hodiny, teplota se za hodinu zvýší max o 2-3°C, což je naprosto dostačující i s ohledem na malou spotřebu paliva (díky tzv. dvoufázovému spalování). Dlouho jsme si promýšleli, jaký typ kamen a výrobce zvolit a až při porovnání s konkurencí jsme s ohledem na konstrukční řešení kamen dali přednost uvedenému typu.

Truhlářství Mencl

26.10.2017

S kamny jsem velmi spokojen. Ideální topení do truhlárny.

Jiří Fučík

Sudoměřice u Tábora

30.10.2017

Dobrý den všem co mají rádi kvalitní české výrobky. Koupením kamen FALCO ECO 12 jsem si i já jeden pořídil. Kamna mne zaujala hned na první pohled jejich řemeslným a precizním zpracováním. Jelikož jsem byl kamna přebírat osobně v rodinné firmě Smrčkových, pan Smrček mi ochotně kamna předvedl v provozu s odborným výkladem. Jsem s kamny a jejich vestavěným ventiáltorem v kombinaci s automatickou regulací otáček doslova nadšený. Je to bezkonkurenční výrobek, který mohu jenom doporučit.

Michal Pešek

30.10.2017

Kamínka jsem koupil loni na podzim do menší dílny cca 60 m2, jsem s nimi nad míru spokojený. Rychlý nárůst teploty díky vestavěnému ventilátoru a v kombinaci s automat. regulací otáček to nemá chybu. Mohu všem vřele doporučit. Michal Pešek.

Chromý Karel

30.10.2017

Dobrý den, teplovzdušná kamna ECO 12 byly pořizovány, do soukromé dílny, kde vyhřívaný prostor je cca 180 m³. Protože jsem uživatelem kamen poměrně krátkou dobu, nemohu posuzovat jejich životnost, ale vizuální zpracování, které je na velmi vysoké úrovni. Kamna jsem přebíral osobně v rodinné firmě u Smrčkových, kteří na mě zapůsobili velmi pozitivně. Pan Smrček byl tak laskavý, že předvedl kamna v provozu a velmi odborně mi vysvětlil jejich funkčnost. Prezentace byla dokonalá. Již po prvním zažehnutí jsem byl velmi příjemně překvapen. Proto všem, vřele doporučuji nákup těchto kamen. S pozdravem Chromý Karel.

Vejvalka

Moravský Krumlov

30.10.2017

Dobrý den, rád bych Vám poděkoval za kamna FALKO ECO 12kW které jsem u Vás koupil. Jsem maximálně spokojen. Přeji hodně uspěchů v profesním i osobním životě. Váš spokojený zákazník. Vejvalka Moravský Krumlov

Přidat recenzi